Ekologický ozdravný pobyt pro žáky 3. tříd v Jizerských horách
(registrační číslo: 00501562)

Fotodokumentaci z akce najdete zde.

Video z akce naleznete zde.

9. den 

Dnešní den jsme se těšili na poslední bobování. A také jsme si ho užili!!!!Dopoledne jsme navštívili ještě celou rodinku koziček.  Po obědě jsme se věnovali pokusu – pokoušeli jsme se o lávovou lampu. A už zase prší a prší……Tak jsme vyrobili po skupinkách ekovlajky.

8. den 

Už se nám ozdravný pobyt krátí, tak jsme se vydali na výlet do liberecké zoo na komentovanou prohlídku a program sdružení Divizna. Odpoledne jsme navštívili místní ekofarmu a místní les, kde hledali obydlí přezimujících živočichů.

7. den 

Nedělní dopoledne jsme věnovali krmení ptáčků a koníkú na zdejší minifarmě. Stihli jsme si zabobovat ráno i odpoledne, postavili jsme sněhové stavby a udělali jsme si závody na vyhlídku Bramberk, z které jsme pozorovali Jizerské hory. Večer jsme věnovali třídění odpadu, jeho důležitosti a recyklačnímu koloběhu.

6. den 

Protože se oteplilo a sníh taje, užívali jsme si ho dnes co nejvíc. Venku jsme pozorovali chování  ptáků v zimní přírodě. Získané poznatky jsme uplatnili při vyplňování pracovních listů a výrobě krmítka.

5. den 

Dnes jsme prožili bezvadný den v IQ Landii. Pravá zima -  poprvé jsme dojeli až na místo určení a nemuseli jsme dobíhat pěšky. Nejlepší byl závěr dne - buchtičky s krémem!

4. den 

Dnešní den byl plný sněhu, takže jsme ráno po housce s nutellou vyrazili na kopec bobovat. Odpoledne jsme si užívali výletní areál Pěnčín. Nejdříve jsme navštívili sklárnu s komentovanou prohlídkou, potom jsme vytvořili v korálkárně náramek (i několik) a na závěr jsme si prohlédli ekofarmu. A protože napadlo mnoho sněhu, autobus opět nevyjel, šli jsme do chaty kousek pěšky. Teď už krásně spíme (téměř ihned)!

3. den

Ve středu po dobré snídani byla chvilka práce i zábavy a hned hurááá ven do přírody. Odpoledne jsme se zapojili do ekologického programu Společnosti přátel přirody ,, Čmelák" s názvem ,,Stopa není jen otisk tlapky". Chvilku jsme pracovali ve skupinkách uvnitř a chvilku venku.

2. den 

Dopoledne jsme měli besedu s myslivcem s návštěvou blízkého krmelce. Po té následovala ozdravná rozcvička na sněhu. K obědu jsme měli svíčkovou, která byla výborná. Zažili jsem skvělé odpoledne na sjezdovce při bobování.

Video z besedy naleznete zde.

1. den 

Cesta uběhla rychle, autobus nevyjel až k chatě, museli jsme kousek pěšky. Sněhu máme tedy dost, ale dnes nám do něj pršelo. Odpoledne jsme vytvořili ekologické skupiny. Každá skupinka vypracovávala ekologická pravidla, jak se máme chovat v přírodě.